کلاهبرداری شرکت‌های هرمی از بازیگران سینما

به گزارش خبرنگار «تابناک»، این افرادی که در شرکت‌های غیرقانونی هرمی فعالیت می‌کنند، اقدام به کلاهبرداری و فریب بازیگران، ورزشکاران و افراد مشهور جامعه می‌کنند تا هم از این راه، این افراد را به دام خود بکشانند و هم با نشان دادن آنان به عنوان زیرگروه‌های خود، افراد عادی و دیگر افراد معروف و مشهور جامعه را نیز به خود جذب کرده و هرچه بیشتر پول آنان را سرقت کنند.

بنا بر این گزارش، برای نمونه، از چند تن از بازیگران یکی از سریال‌های نوروزی ـ که از تلویزیون پخش می‌شد ـ حدود دویست میلیون تومان در یکی از شرکت‌های هرمی کلاهبرداری شده است. آنان با طعمه قرار دادن این بازیگران، از شمار بسیاری از مردم عادی نیز کلاهبرداری کرده و هم‌اکنون نیز این بازیگران و مردم، منتظر دریافت اصل پول و سود واهی خود هستند!

در این باره باید گفت که بازیگران سینما و تلویزیون و افراد مشهور جامعه، نه تنها طعمه‌های خوبی برای جذب مردم و تلکه کردن آنان هستند، بلکه این افراد مشهور جامعه، از ترس آبرو و حاشیه‌هایی که برای آنان ایجاد شده، از اقدام علیه شرکت‌های هرمی خودداری می‌کنند که این مهم، میدان را برای شرکت‌های هرمی، بازتر می‌کند.

ناگفته نماند، کلاهبرداران هرمی که از سادگی و طمع مردم بخت‌برگشته به نحو باورنکردنی سوءاستفاده می‌کنند، به تازگی از حربه‌ها و شیوه‌های جدیدی بهره می‌برند و سعی در هرمی نشان ندادن فعالیت خود داشته و با انواع و اقسام پیشنهادهای مالی، اجتماعی و غیراخلاقی خود، مردم و افراد مشهور جامعه را جذب گروه کرده و به این وسیله از آنان کلاهبرداری می‌کنند.

گفتنی است، به رغم همه اقدامات انتظامی، امنیتی و قضائی علیه این اخلالگران اقتصادی کشور ـ که در قانون مجازات اعدام نیز برای این کلاهبرداران در نظر گرفته شده ـ باز هم می‌بینیم که باید اقدامات قاطع‌تر و کارسازتری برای برخورد با این اعضای شرکت‌های هرمی به کار ببندند، چراکه هرچند اطلاع‌رسانی‌های گسترده‌ای برای جلوگیری از فریب خوردن مردم از طریق رسانه‌های جمعی، روزنامه، صداوسیما صورت گرفته، باز هم ساده‌لوحانی هستند که می‌خواهند یک‌شبه ره صدساله رفته و مال و اموالی برای خود به دست آورند که زهی خیال باطل!

همه این افراد، بدون استثنا، چندی بعد با خیال خام به دست آوردن اموال بر باد رفته خود جلوی دادسرا، دادگاه و پلیس و وزارت اطلاعات هستند.

 

/ 0 نظر / 18 بازدید