سرکرده شبکه 16 نفره کیف قاپی دستگیر شد

سرکرده شبکه 16 نفره کیف قاپی دستگیر شد
در همین رابطه رئیس پلیس اداره آگاهی پایتخت اظهار داشت: اعضای شبکه 16 نفره ، طلاهای مالباختگان را به یک کارگاه زیر زمینی می بردند ، آب می کردند و به قیمتی پایین تر از ارزش واقعی می فروختند.
رئیس پلیس آگاهی تهران از بازداشت آخرین عضو یک شبکه 16 نفره کیف قاپی و زورگیری و کشف شماری از اموال مالباختگان خبر داد.

به نوشته خراسان: در یکی از روزهای تابستان 86 مردی به پایگاه 18 پلیس آگاهی تهران بزرگ رفت و از دزدیده شدن کیفش خبر داد.وی گفت‌: در حال خروج از یک بانک بودم که چند موتور سوار قوی هیکل با تهدید قمه و قداره ، کیفم را قاپیدند و گریختند.به دنبال این شکایت و شکل گرفتن چندین فقره جرم مشابه ، کارآگاهان به چهره نگاری رایانه ای و بررسی دقیق بانک اطلاعات مجرمان پیشینه دار پرداختند.تحقیق میدانی نشان می داد اعضای شبکه ای مخوف به سرکردگی یک تبهکار حرفه ای به نام «مجید» به شیوه زورگیری ، پنچر کردن خودروها ، پرتاب تخم مرغ به طرف مردم ، آویزان شدن، قاپ زنی از پشت چراغ قرمز و حمله به هنگام پارک خودرو ، نقشه های شومشان را اجرا می کردند. با شناسایی «مجید» مشخص شد وی بعد از دریافت مرخصی ، دیگر به زندان برنگشته است.این دزد پیشینه دار با دور هم جمع کردن نوچه هایش از محله های جنوب تهران ، شبکه 16 نفره دستبرد به مشتریان بانک ها ، طلافروشی ها ، مکان های تجاری و صرافی ها را به راه انداخته بود. اعضای خبیث این شبکه در اجرای نقشه های شوم خود از شیوه های خشونت آمیز استفاده می کردند و جوانی درشت اندام به نام «بهرام» در صورت مقاومت مالباختگان ، آنان را با چاقو و قمه زخمی می کرد.با به دست آمدن این اطلاعات ، 2 نفر از دزدان به نام های «رضا» و «بهزاد» دستگیر شدند و گفتند دامنه دزدی‌های خود را به شمال کشور ، مشهد و اصفهان نیز کشانده بودند. به دنبال اعتراف های «رضا» و «بهزاد» همدستان شان «مهدی» ، «مجید» ، «افغان» و «حسین» نیز بازداشت شدند. «مجید» و نوچه هایش علاوه بر تهیه خودروهای گران قیمت ، پول های مالباختگان را برای خرید ملک در کرج و قاچاق موادمخدر (شیشه و قرص های روان گردان) سرمایه گذاری کرده بودند. شمار دیگری از اعضای شبکه خشن در عملیات دنباله دار پلیس در «سعادت آباد» به زانو درآمدند.آنان در بازجویی ها به دستبردهای مسلحانه و غیر مسلحانه در تهران ، کرج ، مشهد ، شیراز ، بجنورد ، قم ، آمل ، بابل ، رشت و ... اعتراف کردند و سرانجام با دستگیری «مجید» در رجایی شهر (گوهردشت) کرج 3 سال تجسس ماموران به پایان رسید.

در همین رابطه رئیس پلیس اداره آگاهی پایتخت اظهار داشت: اعضای شبکه 16 نفره ، طلاهای مالباختگان را به یک کارگاه زیر زمینی می بردند ، آب می کردند و به قیمتی پایین تر از ارزش واقعی می فروختند.

سرهنگ «عباسعلی محمدیان» خاطرنشان ساخت : شماری از اموال مالباختگان کشف شده است و بررسی ها برای افشای سایر جرم های احتمالی آنان ادامه دارد.
/ 0 نظر / 13 بازدید